Оперативно отримати обчислювальні ресурси в хмарі для запуску проєкту, що «палає», уникнути купівлі або модернізації власної IT-інфраструктури, а також проблем з обслуговуванням фізичних серверів допомагає віртуальний хмарний сервер. Його можна орендувати у відповідній конфігурації на будь-який час — і навіть це далеко не всі його можливості та переваги.
- Хмарний сервер: визначення
- Переваги оренди хмарного сервера
- Недоліки оренди хмарного сервера
- Застосування хмарного сервера
Хмарний сервер: визначення
Хмарний сервер — це сукупність обчислювальних ресурсів (процесорна потужність, пам’ять, місце на дискові) на фізичному сервері чи кластері серверів. Дані ресурси клієнти, вони ж користувачі, отримують через інтернет, у той час як саме фізичне обладнання знаходиться на боці провайдера. Фактично на одному «залізі» завдяки спеціальному ПЗ — гіпервізору — запускають кілька віртуальних серверів, що працюють незалежно один від одного. Вони можуть мати різні конфігурації ресурсів — їх провайдер розробляє так, щоб задовольнити потреби основних груп клієнтів. Таким чином, на одному обладнанні в ізольованому середовищі будуть запущені віртуальні сервери безлічі різних клієнтів, з якими ті зможуть працювати так, наче це окремі машини.
Приклади готових конфігурацій хмарних серверів у Colobridge:
Тарифний план Lite | Тарифний план Standart | Тарифний план Pro |
1 vCPU | 4 vCPU | 8 vCPU |
2 vRAM | 16 vRAM | 64 vRAM |
50 Tier2 SSD, GB | 200 Tier1 Fast SSD, GB | 512 Tier2 SSD, GB |
1 VM | 1 VM | 1 VM |
1 IP v4 | 1 IP v4 | 1 IP v4 |
1 Router OS lic | 1 Windows Server Standard | |
1 Windows Server Standard |
Як видно, до двох із трьох тарифних планів до послуги оренди хмарного сервера також входять ліцензії на ОС та фіксована кількість IP-адрес. У Colobridge можна орендувати хмарні сервери таких популярних ОС як Windows Server 2016/2019 (RU/EN), Ubuntu 20.04/22.04, CentOS Stream 8/9, Debian 10/1.
Переваги оренди хмарного сервера
Швидкий запуск проєктів у хмарі. Після вирішення з провайдером всіх організаційно-фінансових питань достатньо від кількох хвилин до кількох годин для того, щоб ви фактично почали використовувати віртуальний хмарний сервер. Це чудове рішення для стартапів та компаній, яким обчислювальні ресурси у хмарі були потрібні «на вчора», а також компаній, які планують перенести частину IT-навантажень у хмару з перспективою повністю мігрувати на хмарну платформу в майбутньому.
Скорочення витрат на ІТ. Ви сплачуєте хмарний сервер у тій конфігурації, яка вам дійсно необхідна, і не переплачуєте за надлишкові ресурси «про запас». Все зрозуміло та прозоро, без прихованих платежів.
Стабільна робота за будь-яких обставин. Ви можете бути впевнені в безперебійній роботі своїх додатків: віртуальний хмарний сервер запускається на обладнанні Enterprise-класу, яке обслуговують професіонали та яке знаходиться в сертифікованих ДЦ із зарезервованими системами життєзабезпечення (охолодження та електроживлення). У разі апаратного або програмного збою всередині віртуальної машини або на фізичному сервері хмарний сервер буде перезапущено на робочому обладнанні.
Надійне зберігання. Імовірність того, що ваші дані зникнуть з вини провайдера, прагне нуля. Хороший постачальник послуги сам подбає про резервні копії та реплікацію хмарних серверів.
Доступ із будь-якої точки світу. Співробітники компанії ніяк не обмежені у переміщеннях та пристроях, з яких отримують доступ до хмарного сервера. Немов зі звичайним ПК, вони зможуть працювати із запущеними на ньому застосунками та даними лише за однієї умови — наявності інтернет-підключення.
Мінімальні вимоги до клієнтського обладнання. Працювати з програмами, розміщеними в хмарному сервері, можна зі звичайних офісних ноутбуків та ПК (у тому числі застарілих моделей), а також мобільних пристроїв.
Підтримка та доступ до експертизи провайдера. За все, що стосується працездатності хмарного віртуального сервера, відповідає провайдер. Він також забезпечує клієнтську підтримку (нерідко в режимі 24/7) і за необхідності надасть фахівців, які виконають аудит, зроблять опис бізнес-процесів, складуть техзавдання, спроєктують хмарну інфраструктуру, закуплять та налаштують необхідне обладнання, мігрують дані тощо.
Недоліки оренди хмарного сервера
Оренда віртуального сервера може коштувати дорожче оплати традиційного веб-хостингу власникам звичайних сайтів. Але не варто забувати, що вони зможуть уникнути небажаного «сусідства» з підозрілими сервісами, через які в блоці пошукової системи Google можуть опинитися всі клієнти, які використовують той самий хостинг. А обмеження на обсяг пам’яті та дискового простору — не стільки недолік, скільки особливість даної послуги. І виправити ситуацію можна дуже легко: вибрати провайдера, який дозволяє кастомізувати хмарний сервер до повноцінної хмари, де можна легко отримати необхідні обчислювальні ресурси у разі потреби.
Коментар експерта Colobridge:
«Якщо продуктивності віртуального сервера в певний момент виявиться недостатньо, ми безкоштовно та оперативно трансформуємо його у повноцінне IaaS-рішення, оскільки фактично хмарний сервер є одним із його компонентів. У цьому випадку ви зможете створювати будь-яку кількість віртуальних машин та гарантовано отримувати додаткові обчислювальні ресурси при стрибках навантаження. Іншими словами, публічна хмара, побудована на базі IaaS, буде більш гнучким і масштабованим рішенням, що буде оптимально для великої кількості компаній у малому та середньому бізнесі».
Застосування хмарного сервера
Концепція виділення ресурсів у хмарному сервері робить його ідеальним вибором для більшості навантажень, зокрема розміщення високонавантажених сервісів. Найчастіше це персональні сайти, блоги та загалом будь-які сайти та інтернет-магазини з помірною та середньою відвідуваністю. Дуже часто можна почути про хмарний сервер для 1С, проте останнім часом продукти цього розробника замінюють західними та українськими аналогами.
Як ще можна використовувати хмарний сервер для бізнесу:
- системи автоматизації бізнес-процесів (CRM, ERP та інші);
- організація віддалених робочих столів;
- організація роботи поштового сервера;
- організація роботи VoIP-сервера (сервера для IP-телефонії);
- зберігання архівних даних у системах відеоспостереження;
- організація віртуальної приватної мережі (Virtual Private Network або VPN);
- середовище для розробки, тестування та розгортання нового ПЗ;
- збір та аналіз даних з датчиків IoT-пристроїв («інтернет речей»);
- віддалений майданчик для зберігання резервних копій важливих даних;
- автоматизація роботи біржової торгівлі для Forex-трейдерів.
Віртуальний хмарний сервер ефективно вирішує безліч завдань у різних сферах бізнесу, особливо в умовах обмеженого бюджету. Фахівці Colobridge запропонують оптимальний за характеристиками хмарний сервер для компанії з урахуванням специфіки діяльності, необхідної кількості обчислювальних ресурсів та інших вимог. Звертайтеся до наших спеціалістів, щоб отримати детальний опис послуги або скористатись безкоштовним тестовим періодом, щоб оцінити її можливості в реальних умовах.